بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً.
دسترسی سریع
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6344
 بازدید امروز : 34
 کل بازدید : 1698759
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2028
جمعه ٢٨ مرداد ١٤٠١
طرح ارائه ایده های فرهنگی به صورت مجازی
طرح جمع آوری طرح های فرهنگی و ایده های طلاب در سایت تهذیب

مقدمه
یکی از دغدغه های اساسی مدیران و صاحب نظران حوزوی به خصوص کارشناسان معاونت تهذیب ایجاد زمینه ها و بسترهای لازم، جهت رشد و ارتقاء سطح فرهنگی طلاب و فضلای محترم حوزه¬های علمیه می-باشد که تاکنون حرکتها و اقدامات زیاد و شایسته¬ای در این راستا به صورت¬های مختلف و تحت عناوین گوناگون در این معاونت انجام پذیرفته ا ست.
حال با توجه به ایجاد فضای¬های لازم جهت تبادل آراء و اطلاعات مانند سایت¬های اینترنتی، وبلاگ، نشریات و .... درجامعه که طلاب حوزه¬های علمیه نیز از آن بی نصیب نبوده¬اند، بحث نظرسنجی و استفاده از طرح¬ها و نظارت فرهنگی طلاب و حوزویان محترم بوسیله این ابزارها، امری ضروری به نظر می¬رسد.
لذا گروه برنامه¬ریزی دفتر فرهنگی معاونت تهذیب طرحی را تهیه نموده که بر اساس آن فضائی در سایت معاونت تهذیب آماده گردد تا طلاب و حوزویان محترم بتوانند طرح¬های فرهنگی خود را در آن فضا قرار داده و پس از نقد و بررسی توسط کارشناسان این معاونت بهترین ها مورد تشویق قرار گیرند.
اهداف طرح:
1- جمع آوری و گرد آوری طرح های سازنده و مفید طلاب و تهیه بانک ایده¬ها و طرح¬ها.
2- تشویق و ترغیب طلاب در زمینه طراحی و برنامه ریزی و مدیریت فرهنگی.
3- ایجاد فضای تعامل جهت تبادل آراء و نظرات بین طلاب و معاونت تهذیب.
4- شناسایی و معرفی طلاب نخبه و فعال در عرصه ها و زمینه های مختلف فرهنگی.
5- استفاده از ظرفیت های فرهنگی موجود در بین طلاب در فضاهای فرهنگی مورد نیاز.
مراحل اجرای طرح:
1- هماهنگی با مدیر محترم اطلاع رسانی معاونت تهذیب و جلسه با همکارانشان جهت آماده سازی بسترهای لازم اینترنتی و فضای خاص در سایت معاونت جهت این امر .
2- رایزنی های لازم با مدیران مراکز استانی جهت اطلاع رسانی به طلاب و تبیین ضرورت های طرح.
3- تبلیغات از طرق مختلف من جمله درج در سایت معاونت، سایت های مرتبط با حوزه، خبرگزاری ها، نشریات، چاپ پوستر و بنر و توزیع در سراسر کشور.
4- رایزنی های لازم جهت تهیه جوایز و برگزاری مراسمی جهت تقدیر از طلاب برتر.
5- ثبت طرح ها در بانک ایده¬ها به نام ارایه کننده آن.